Ceramika czyli Hit przyszłości

Połysk lakieru samochodowego jest wypadkową wielu czynników, takich jak: garażowanie auta, sposób użytkowania, rodzaj przejeżdżanych tras. Każdy kierowca lubi jak Jego pojazd wygląda schludnie i świeżo. Niestety producenci samochodów lakierując elementy nie stosują zabezpieczenia ceramicznego. Szereg właścicieli aut zwraca uwagę na problem wynikający z trudności utrzymania odpowiedniego stanu karoserii. Powodów jest mnóstwo: trudne warunki jezdne- kamienie, owady, ptasie odchody, sól drogowa i wiele innych.

Ceramiczne panaceum

Wraz z rozwojem motoryzacji, doskonalone są procesy wspomagające branże. Najbardziej znanym zastosowaniem ceramiki w pojazdach samochodowych jest wykorzystanie jej jako środka zmniejszającego tarcie w postaci popularnych środków aplikowanych do silnika.  Technologia ta zastosowanie znalazła również jako zabezpieczenie ceramiczne lakieru.

Co to jest?

To nowoczesne rozwiązanie technologiczne polegające na nałożeniu specjalnej ceramicznej powłoki na: karoserię samochodową, szyby, lampy, felgi oraz wnętrze. Ceramika na lakier to najlepsze dostępne rozwiązanie polegające na ponadczasowym przedłużeniu blasku karoserii danego pojazdu. Trudne warunki pogodowe, parkowanie „pod chmurką” czy też przejeżdżanie tysięcy kilometrów działa niekorzystnie na stan wizualny pojazdu.

Nie tylko karoseria

Sposoby na zabezpieczenie ceramiczne auta dotyczą nie tylko lakieru. Specjalna powłoka idealnie nadaje się na pokrycie takich elementów jak np. lampy przednie oraz tylne. Problem matowienia reflektorów w czasie jest powszechnie znany. Zabezpieczenie ceramiczne praktycznie likwiduje ten problem. To samo tyczy się wszystkich szyb w samochodzie, gdzie pióra wycieraczek idealnie będą odprowadzały wodę po takiej powierzchni. Przede wszystkim reprezentujące samochód felgi aluminiowe mają poważny problem z brudem hamulcowym. Pracujące zaciski generują bardzo dużo zanieczyszczeń, przez co z czasem wyglądają nieefektownie. Ceramika na felgi i zaciski eliminuje problem z czyszczeniem tych elementów, dzięki zastosowanej technologii pył hamulcowy nie osiada na wyżej wymienionych elementach samochodu.

Ceramika stała się poważnym sprzymierzeńcem właścicieli pojazdów. Dzięki jej zastosowaniu wiele elementów zostaje w znacznej mierze chronione oraz maksymalnie wydłużony zostaje proces starzenia się części. Proces zabezpieczania auta ceramiką zyskuję bardzo dużą popularność w kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 1 =